Mini farma RELAX, Těrlicko

Spousta domácích i hospodářských zvířátek. Ideální místo pro návštěvu s dětmi.

www.facebook.com/MINIFARMARELAX 

+420 737 629 744

Larischův zámek, Karviná-Fryštát

Larischův zámeček je skromné šlechtické sídlo ze začátku 19. století, empírový objekt bývalého zámku. Jádro budovy je o něco starší. V letech 1971 – 72 byla uskutečněna generální oprava celého areálu.

www.zamek-frystat.cz

Archeopark, Chotěbuz

Archeologická lokalita Chotěbuz-Podobora je jednou z nejvýznamnějších pravěkých a raně středověkých památek Těšínského Slezska. Na říční terase se rozkládalo v minulosti mohutné trojdílné hradiště, pod kterým původně protékala řeka Olše. Hradisko v Podoboře bylo osídleno ve dvou fázích. První byla fáze pravěká, která zabírá období starší doby železné.Druhá fáze osídlení spadá do období slovanského.

www.archeoparkchotebuz.cz

Kotulova dřevěnka, Havířov

Expozice bydlení prezentuje vybavení interiéru a způsob života na přelomu 19. a 20. století ve střední části Těšínského Slezska. V interiérech dřevěnky návštěvníci zhlédnou celou řadu keramických výrobků, pocházejících z místních bludovických hrnčířských dílen. Zděná stodola s chlévem v polozapuštěném sklípku je objektem mnohem mladším než chalupa.

www.muzeumct.cz

ZOO a botanický park, Ostrava

S rozlohou 100 hektarů je Zoo Ostrava vůbec druhou největší zoo v republice a v přirozeném prostředí lesoparku se zde nachází na 400 druhů a 4000 kusů zvířat. Zoo prošla v minulých letech výraznou proměnou. Postupně zde vznikají nové pavilonyvelké přírodní výběhyprůchozí expozice. Nechybí ani řada herních koutků pro děti, stovky laviček k odpočinku, desítky odpočinkových míst či klidové zóny.

www.zoo-ostrava.cz

Aquapark Olešná, Frýdek-Místek

Moderní relaxační centrum Aquaparků Olešná je umístěno v ideálním prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu. Areál nabízí návštěvníkům možnost rekreace a relaxace pro volné chvíle v krytém aquparku. Součástí komplexu je ale také letní aquapark.

www.aquapark-olesna.cz

Hornické muzeum, Ostrava

Prohlídka sbírek staré důlní a záchranářské techniky, důlních lamp, jedinečných nadzemních a podzemních expozic a fárání do bývalého dolu Anselm, ale společně s širokou škálou sportovně-rekreačních možností také nabídka hornických specialit v Harendě u Barborky.

www.landekpark.cz

Lysá hora, Krásná

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Lze ji zdolat pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet na běžkách. Leží mezi obcemi Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Ideální trasa pro rodiny s dětmi je z obce Krásná (Visalaje) po modré turistické značce.

www.lysahora.cz